GC Energy       Wod-Kris       med-partner       LT System       full car       EURO-TRANS       Stanbest       Pracownia M103       MT Host       Rzeszów - stolica innowacji       Elektronarzędzia Vander       car rental

ZIMOWIT RZESZÓW - GRUNWALD BUDZIWÓJ 1:2 (1:0)

Bramki: Ziemiński (20) - Nieckarz (60), Hałdys (67- samobójcza)

ZIMOWIT: Szaro - Niezabitowski, Yevtushevskhyi, Haligowski (75. Sałata), Koszelnik, Prus (78. Socha), Malinowski, Hałdys, Ziemiński, Bazylak, Szostek

GRUNWALD: Bury M. - Pawlik, Fogt (90. Jurek), Mendoń, Nieckarz, Kalandyk B. [C] (83. Kalandyk R.), Tracz, Michalski (70. Hendzel), Korbecki (78. Kopiec), Fornal, Bomba (65. Członka)

Żółte kartki: Yevtushevskhyi, Ziemiński - Fogt, Fornal, Kalandyk R.

Czerwone kartki: -

WYNIK ZWERYFIKOWANY JAKO 3:0 DLA ZIMOWITU RZESZÓW Z POWODU WYSTĘPU NIEUPRAWNIONEGO ZAWODNIKA GRUNWALDU.

Widzów gości: 50

Sporo emocji zafundowali zawodnicy Grunwaldu swoim kibicom. Podopieczni Macieja Rusina przeszli drogę z piekła do nieba i do domu wrócili z kompletem punktów. Zaczęło się spokojnie, pierwsze minuty nie wskazywały na to, że wydarzy się coś złego. Przyjezdni próbowali konstruować akcje, ale brakowało dokładności i przyśpieszenia, przez co ciężko było sforsować obronę gospodarzy. W 20. minucie obrońcy Zimowitu odebrali futbolówkę zawodnikom gości i wybili ją jak najdalej od własnej bramki, na nieszczęście naszej defensywy trafiła ona do Ziemińskiego, który wyszedł na czystą pozycję i pokonał Burego. Po straconej bramce nic się nie zmieniło, Grunwald utrzymywał się przy piłce, ale bił głową o mur. Co prawda udało się strzelić gola, ale Tracz był na spalonym. W I połowie warte odnotowania był również uderzenie Nieckarza, które w ładnym stylu wybronił Szaro. Po zmianie stron zawodnicy Trenera Rusina w końcu zaczęli dochodzić do dogodnych pozycji strzeleckich, jednak strzały Nieckarza, Korbeckiego, Fogta czy Kalandyka drogi do siatki nie znałazły. Po godzinie gry udało się w końcu dopiąć swego. O piłkę w polu karnym Zimowitu powalczył Michalski, młody pomocnik odzyskał futbolówkę i dał się sfaulować, a arbiter bez wahania wskazał na wapno. Co prawda strzał z jedenastu metrów Nieckarza wybronił Szaro, ale przy dobitce był bez szans. Siedem minut później skóra jak po sznurku przeszła od Burego przez Fornala i Fogta, trafiła do Członki, ten dośrodkował mocną piłkę niemalże z linii końcowej, a wbiegający obrońca niefortunnie wbił piłkę do własnej bramki! Zimowit nie był już w stanie doprowadzić do remisu, a mądrze grający Grunwald po końcowym gwizdku cieszył się ze zwycięstwa!