car rental       Elektronarzędzia Vander       MT Host       full car       EURO-TRANS       Stanbest       Rzeszów - stolica innowacji       Wod-Kris       med-partner       LT System       GC Energy       Pracownia M103

GRUNWALD BUDZIWÓJ - PIAST NOWA WIEŚ 2:1 (2:0)

Bramki: Korbecki (20), Fogt (44) - Bytnar (48)

GRUNWALD: Bury M. - Fogt, Kuśnierz (60. Tracz), Mendoń, Nieckarz, Grzegorzek (71. Senejko), Kalandyk B. [C], Michalski (75. Hendzel), Korbecki (80. Członka), Fornal, Bomba

PIAST: Magdoń - Mścisz (87. Bereś), Worek, Szwagiel (75. Grobelny), Homa (83. Gałusza), Szymański, Lachtara (46. Bytnar), Żebrakowski, Przygórzewski, Oczoś (90. Patała), Oliwa

Żółte kartki: Michalski, Senejko

Widzów: 200

Udanie rundę rewanżową rozpoczęli zawodnicy Grunwaldu Budziwój. Podopieczni Macieja Rusina na inaugurację wiosny ograli Piast Nowa Wieś i zainkasowali trzy punkty.

Początek spotkania był spokojny, wzajemne badanie sił, bez konkretnych sytuacji. Pierwszą po kwadransie miał Korbecki, ale w asyście dwóch obrońców oddał strzał obok słupka. Pięć minut później ten sam zawodnik wpisał się już na listę strzelców, wykańczając skutecznie dwójkową akcję przeprowadzoną z Karolem Nieckarzem. Goście w I połowie zagrażali nam jedynie po stałych fragmentach, ale Bury nie został poważnie przetestowany. Kiedy wszyscy oczekiwali gwizdka zapraszającego na przerwę, jeszcze na szarżę prawą stroną zdecydował się Korbecki. Nasz napastnik wycofał przed pole karne do Fogta, a ten technicznym strzałem posłał piłkę w samo okienko bramki Magdonia. Po zmianie stron mocniej zaatakował Piast, a nieporozumienie w obronie wykorzystał Bytnar i ładnym strzałem umieścił piłkę w siatce! Goście próbowali szybko zdobyć kolejną bramkę, ale gospodarze z każdą mijającą minutą opanowywali sytuację na boisku i tworzyli sobie okazje bramkowe. Najbliżej pokonania bramkarza przeciwnika był Nieckarz, ale obił tylko słupek. Na listę strzelców mogli również wpisać się Mendoń, dwukrotnie Fornal oraz Hendzel, ale brakło im szczęścia przy wykończeniu. Przyjezdni już w doliczonym czasie gry mieli "piłkę meczową", ale strzał głową zawodnika gości pewnie wyłapał Bury.

Swój mecz w efektownym stylu wygrały również rezerwy! Na boisku w Kozłówku pokonali 7:1 gospodarzy - Orły Pstrągówka. W 18. minut hattricka skompletował Maciej Jajko. Dwa gole dołożył Kopiec, a po razie na listę strzelców wpisał się Rafał Kalandyk i Dawid Hendzel.